Informace o nás

      Myslivecký spolek Mezivodí Troubky hospodaří v revíru, nacházejícím se uprostřed Moravy, na Hané. Je tvořen zejména polní a lesní honitbou s remízky, tokem řeky Bečvy a vodní plochou nazývanou Bágr. Momentálně pracuje ve spolku 23 členů a 4 adepti se statutem hosta sdružení.

     Složení výkonného výboru:  předsedaStanislav Svozil, místopředseda Přemysl Smolka, jednatel Luděk Judas, myslivecký hospodář Radek Mrtvý, finanční hospodář Dminik Dočkal, členové výboru Michal Schejbal, Tomáš Mateřánka.

    Kontrolní komise: předseda Čestmír Stavinoha, členové František Gregovský a Antonín Peluha.

     Informaci o obci Troubky najdete zde!

     Nejrozšířenější druhy zvěře, v poslední době, rapidně se ne vinou myslivců ztrácející, tvoří zvěř drobná srstnatá - zající a pernatá - bažanti, spolu se zvěří srnčí. V malém množství se na území honitby objevuje zvěř černá a drobná pernatá - kachny. Každoročně členové spolku realizují odchov bažantů.

     Ke svojí činnosti má spolek k dispozici svůj vybudovaný stánek - Konírnu, která pojme kolem šedesáti lidí ve vnitřních prostorech a kolem stovky lidí pod zbudovaným přístřeškem.  Areál je  využíván pro potřeby obce, místního jezdeckého klubu a samozřejmě při akcích MSMT.

 

Konírna MS Troubky

 

        K hmotnému majetku patří i střelnice pro brokovou a kuličkovou střelbu. Při střelbách se soutěží v disciplínách lovecké kolo, americký trap, vysoká věž a zajíc na průseku. Tradičně, mimo místní střelby, jsou pořádány první červnou neděli závody tříčlenných družstev a poslední srpnovou neděli závody O troubecký pohár jednotlivců. V roce 2017 se konal již desátý ročník střeleb, kde jsou soupeřem přátelé ze Záříčí.

 

Střelnice sdružení Troubky Na Vlažné   

 

        K dalším pravidleným aktivitám patří pořádání lednového mysliveckého plesu s více než padesátiletou tradicí, květnové burzy mysliveckých a rybářských potřeb, mysliveckých slavností v červenci. Revír byl do roku 2013 místem pro zářiové sokolnické slety.  V roce 2017 se uskutečnila VII. Svatohubertská mše v kostele svaté Markéty v Troubkách s účastí členů sdružení a jejich přátel.

 

Výřad na troubeckém honu.

 

       

 

        Luděk Judas