DUFEK OVLÁDL XVII. ROČNÍK TROUBECKÉHO POHÁRU JEDNOTLIVCŮ

01.09.2014 08:25

    Již po brokových disciplínách, před střelbou z malorážky, bylo jasné, že největším aspirantem na nejvyšší stupínek brokových a kulových střeleb O troubecký pohár jednotlivců, konaných v neděli 31.8.2014, je Ladislav Dufek. Ten nakonec roli favorita naplnil a vavříny vítěze XVII. ročníku si odnesl po právu právě on.

    Ale pojďme pěkně po pořádku. Oproti minulým létům upustili troubečtí myslivci od sobotního tréninku. K tomu je dovedla slabá účast střelců, kteří by si chtěli omakat prostředí jejich střelnice na Vlažné. A když pak v neděli jejich prosba ke svatému Hubertovi ohledně nedeštivého počasí byla vyslyšena, tak nic nebránilo, aby mohl proběhnout závod na vysoké úrovni. Bohužel nepřijeli "desetibojaři", kterým byla na tento termín určena kvalifikace na mezinárodní závody. tudíž ani minulý vítěz Ing. Jindřich Kořínek se ve třicetičlenném startovním poli neobjevil.

    Po brokových disciplínách lovecké kolo, americký trap a zajíc na průseku Dufek vedl pole závodníků, ze šedesáti terčů chybil pouze jednou na americkém trapu a nasbíral tak úctyhodných 295 bodů. Na přímý dotaz, zda si po tomto výkonu jde pro celkové vítěztví skromně prohlásil: "jelikož mi až tak dobře nejde malorážka, musel jsem broky střílet co nejlépe". Zdatně mu po třech disciplínách konkuroval Jiří Olšanský senior s 280 body, ale ten se po kuličce, jak se familiárně střelbě z malorážky říká, propadl na nemedailová místa. Pro statistiky si poznamenejme, že plného počtu sestřelených terčů na loveckém kole dosáhl mimo Dufka ještě Antonín Pacal a v zajíci na průseku to byla trojice Jindřich Cigan, Dufek a domácí borec Antonín Peluha. Na americkém trapu dvaceti holubů nikdo nedosáhl.

    Kdo v Troubeckém poháru Jednotlivců neumí střelbu z malorážky, ten může ztěží pomýšlet na celkový úspěch a naopak, kdo má přesnou mušku ve střelbě z volné ruky na terče kňoura a srnce, ten si může hodně pomoci. Nejinak tomu bylo i letos. Martin Sehnal z možných 200 bodů nasbíral 193 a pomohl si i druhý Antonín Pacal se 181 bodem.

    Sečteno a podtrženo. Ladislavu Dufkovi stačilo 170 bodů na malorážce k tomu, aby si vedení pohlídal a s celkovým součtem 465 bodů se stal lídrem XVII. ročníku střeleb O troubecký pohár. O 14 bodů méně nasbíral Antotním Pacal a patří mu tedy stříbrná pozice. Bronz si vybojoval Martin Sehnal, jeho konto obsahovalo 433 bodů. Netrefení prvních dvou holubů na loveckém kole musí hodně mrzet domácího střelce Antonína Peluhu. Tyto dva terče novopečeného padesátníka jej odsoudily na bramborové umístění se 427 body. Do první pětky se vešel ještě Jaroslav Jenyš. Ten sestřelil o tři holuby méně než čtvrtý v pořadí. Z domácích střelců se mimo čtvrtého Peluhy umístil na 7. místě čtyřnásobný vítěz Stanislav Svozil a 22. skončil Aleš Smolka.

Ladislav Dufek v popředí si vychutnává tóny fanfáry pro vítěze   (foto Luděk Judas) 

 

Pětice nejlepších zleva: druhý Antonin Pacal, vítěz Ladislav Dufek, třetí Martin Sehnal, čtvrtý Antonín Peluha, pátý Jaroslav Jenyš (foto Luděk Judas)

Jako tradičně, střelci si odnesli z Troubek hodnotné ceny. O jejich pohodlí bylo skutečně dobře postaráno. O mysliveckou kuchyni se opět zasloužily manželky pořádajících myslivců, a že navařily chutně, o tom se přesvědčili nejen závodníci, jejich doprovody, ale také návštěvníci a fanoušci sportovních střeleckých disciplín.. A my se můžeme těšit za rok na shledanou.

Výsledková listina XVII.ročníku O troubecký pohár jednotlivců (foto Luděk Judas):

    Luděk Judas