KOCÚŘI SI V SOUTĚŽI TŘÍČLENNÝCH DRUŽSTEV VYSTŘÍLELI PRVENSTVÍ

03.06.2013 08:00

    S obavami vyhlíželi troubečtí myslivci k obloze a na předpověď počasí. Kdo zná příjezdovou cestu ke střelnici na Vlažné, dobře ví, že po vytrvalých deštích je  rozbahněná a přístup ke střelnici tak značně ztížený . "Počasí nám opravdu udělalo čáru přes rozpočet. Když jsem se časně ráno probudil a viděl provazy deště, tak mi veselo určitě nebylo, dokonce mi na mysl přIlétla myšlenka, že bychom závod zrušili"  neskrýval obavy předseda sdružení Stanislav Svozil a dodává: "ráno jsme příjezdovou cestu ještě protáhli a to se potom ukázalo jako výborný tah". Ne nadarmo jsme se zúčastnili Hubertské mše v kostele svaté Markéty v Troubkách v listopadu minulého roku, abychom u tohoto patrona myslivců získali alespoň trochu protekce a vyplatilo se. Ráno už střelnici déšť nezkrápěl a v průběhu závodu se dokonce objevilo i sluničko.

    Rozmary počasí se neprojevily ani na účasti střelců, zúčastnilo se jich téměř šedesát a prošli čtyřmi brokovými disciplínami. Dvacet terčů na ně čekalo na loveckém kole, patnáct na americkém trapu a po deseti terčích na vysoké věži a zající na průseku. Z celého martýria vyšla nejĺépe žeranovická trojice schovaná pod názvem KOCŮŘI ve složení Jiří a Jakub Zapletalové (otec se synem) a Josef Zavadil se 143 sestřelenými holuby. V dobrém světle se představili i mladíci z KVASIC. Aleš Zelina,  Jan Cífka a Jiří Bartošík trefili o čtyři terče méně než vítězové. Na bednu ještě dosáhli dva z loňského vítězného družstva Stanislav Kucián a Karel Mrhálek doplnění o kojetínského Václava Mitha, který i přes částečný zdravotní handicap předvedl výborný výkon a podílel se 42 holuby na celkovém součtu 135 terčů. K závodu řekl tento střelec, který se pyšní mnohými úspěchy z mnoha soutěží: "vidíš, že s tím pohybem to už není jak za mlada, mám už jednasedmdesát let, ale pokaždé, když mám možnost navštívit střelnici v Kojetíně nebo Kroměříži, tak toho vždy využiji a tady do Troubek jezdím také hodně rád" a v zápětí vysekl poklonu troubeckým pořadatelům: " úrovní střeleb jste tu pro ostatní nasadili laťku vysoko."  Týmy na dalších místech dělily jen minimální rozdíly, tudíž každý holub, který hloupě ulétl, mohl v konečném účtování mrzet.

    Vložený závod ve střelbě z malorážky 3x10 ran (liška s opěrou, srnec s hůlkou a divočák bez podpěry) se stal kořistí Mrhálka s 296 body. Za ním se umístil druhý Zelina a třetí Olšanský senior. Střílelo pouhých 9 účastníků.

    "Jsem opravdu rád, že si střelci k nám našli cestu, i když věděli, že podmínky mohou být složité. Naštěstí se vyčasilo a závod, podle mého mínění, proběhl na hodně solidní úrovni a bez jakýchkoli zádrhelů a problémů. Určitě by nejen mne, ale všechny mé kolegy ve sdružení, včetně našich manželek, vařících od časného rána něco pro naše žaludky, moc mrzelo, že veškeré přípravy a práce na zajištění střeleb by vyšly nazmar. Není to práce málo a já za ni musím všem, kdo se na střelbách podílel, stejně jak sponzorům, poděkovat.," okomentoval průběh a zázemí proběhlých závodů už spokojený Stansilav Svozil a zároveň připěchal s pozvánkou: "věřím, že se všem v Troubkách líbilo, a že se k nám vrátí třeba už poslední neděli v sprnu na střelby jednotlivců O troubecký pohár."

    

VÝSLEDKOVÁ LISTINA STŘELEB TŘÍČLENNÝCH DRUŽSTEV 
TROUBKY 2.6.2013
 1. KOCÚŘI Zapletal Jiří., Zapletal Jakub., Zavadil Josef 143
 2. KVASICE Zelina Aleš, Cífka Jan, Bartošík  Jiří 139
 3. HVĚZDA Kucián Stanislav, Mith Václav, Mrhálek Karel 135
 4. VYSOČINA Krpoun L.,  Sobotka L., Pacal A. 132
 5. TROUBKY Kratochvíl Vl., Stavinoha Č., Svozil St. 129
 6. ZÁŘÍČÍ Šimčík B., Novotný T., Vymětal J. 128
 7. LUKAVEC Smolka Př., Svoboda J., Pospíšil Zd. 126
 8. CEMENT Olšanský J. sen., Králík J., Mrtvý R. 124
 9. BERČÍCI Berčík St. sen. Berčík St. jun., Berčík M. 123
10. ZELENÁČI Fiala Vl., Fiala L., Navrátil M. 121
11. VYKODR Dřímal J., Kocanda M, Vybíral J. 121
12. VELKÁ BYSTŘICE Kořalka, Venus, Budík 120
13. TRÓJA Dostál J, Zamazal R, Peluha Ant. 117
14. RÝPAROVI Z HÁJENKY Rýpar Jiří. sen., Rýpar Jiří. jun, Rýpar Jan 112
15. LOUČKA Zbončák L., Dvořák A., Mrtvý L. 110
16. DOMAŽELICE Wágner B., Hradílek J., Páleník R. 108
17. VALAŠI Klinovský , Kajzar, Jurajda   98
18. MIJAMI Dostál M., Dvořák M., Fárek J.   89
19. BERUŠKY Olšanská M., Olšanská E., Olšanský J. jun. 84

 

VIDEO ZE STŘELEB ZDE

FOTOGRAFIE ZE STŘELEB NAJDETE ZDE

    Luděk Judas