LOVECKÁ SEZONA SKONČILA - KRÁLOVÉ HONŮ V ROCE 2012

16.01.2013 13:10

    Posledním dnem v roce končí doba lovu u naprosté většiny zvěře srstnaté i pernaté (podrobný přehled o lovu zvěře najdete ZDE). Nejinak je tomu i u nás. Vyjímku u zajíců a bažantů tvoří lov odchytem. U zajíců se však tento způsob lovu v Troubkách neralizuje od roku 2004 a odlov bažantů odchytem pamatují snad jen ti nejstarší členové sdružení a naposledy se stavěly sítě v 70. letech minulého století.

    Na konci právě proběhlého roku se konalo pět větších honů s pozvanými hosty a dvě menší vycházky na drobnou zvěř.

    Tradice myslivcům velí v průběhu honu dodržovat přesný řád, bezpečnost, prostě všechny zvyky Huberova cechu, mysliveckou mluvou počínaje, ošetřením  zvěře v průběhu honu pokračuje a troubením trubačů na výřadu konče. A ani po této části, kdy probíhá samotatná část lovu není loveckému dni konec. "Poslední leč" se stává místem pro občerstevní po celodenním chození, je to čas pro zhodnocení honu, pro "myslivecký soud", kde se humornou formou pokárají přestupky proti myslivecké mluvě, špatné mušce, chybějící výstori či výzbroji.

    Poslední leč je však i místem pro vyhlášení KRÁLE HONU, ocenění pro střelce, který měl nejlepší mušku, který se nejvíce podílel na celkovém výřadu, který ulovil nejvzácnější kus zvěře. Při právě proběhlých honech v roce  2012 se v Troubkách tohoto ocenění dočkali: František HEITL, Roman ZEMAN, Zdeněk ŠTĚPÁN, Jindřich DOSTÁL a Ladislav DOHNAL. Čtyři z nich vám předtavujeme na fotkách.

 

 František Heitl Roman Zeman
Jindřich Dostál Ladislav Dohnal

 

Luděk Judas