MYSLIVECKÝ PLES 2014 PATŘÍ MINULOSTI

12.01.2014 09:07

    Velice, převelice se troubečtí myslivci a jejich příznivci snažili v přípravách na pořádání mysliveckého plesu v roce 2014. A snaha udržet vysoce nasazenou laťku, popřípadě postarat se o její další navýšení, narazila na ornou půdu. Už drahnou dobu před samotným zahájením plesu byla místa k sezení  pečlivě střežena rezervacemi a ten, kdo se jen trochu opozdil, těžko hledal slušnou pozici pro plesové posezení. Kulturák, jak se říká familierně kulturnímu domu v Troubkách, není nafukovací a počet míst je omezen. Nechť touto formou přijme omluvu ta část účastníků, která nemohla být po této stránce stoprocentně uspokojena. Ty tam jsou doby, kdy se podařilo pro myslivecké plesy zajišťovat mimo prostory sálu a sklepu navíc ještě kapacity restaurace, bývalé svazácké klubovny, či prostory bývalé myslivecké místnosti v prvním patře budovy. Pokus zavést místenkový systém má svá pro i proti a i zde platí přísloví: "stěží se najde člověk ten, aby se zavděčil lidem všem."

    Pvní pochvalené ohlasy nacházely zrod již při pohledu na vyzdobený sál kulisy s mysliveckými motivy a při pohledu na pódium, kde se v představené tombole nabízeli divočáci, mufloni, srnčí zvěř, zající, bažanti, perličky, divoké kachny a z těch věcných možností výhry lákala nejvíce LED televize a dvě jízdní kola. Zde patří poděkovat těm, kteří se na obsahu tomboly podíleli. Věříme, že vylosovaným se ceny libily, že budou sloužit ke spokojenosti a co se týče zvěřiny, že z ní budou připraveny opravdové kulinářské delikatesy.

    A že ze zvěřiny jdou uvařit opravdové pochoutky, o tom se přesvědčili všichni, kteří navštívili ve sklepě mysliveckou kuchyni. Jelení a srnčí řízky, divočák se zelím a myslivecký guláš, to byla nabídka menu, které muselo uspokojit i ty nejnáročnější chuťové pohárky labužníků.

    Podle prvotních ohlasů do celkové atmosféry plesu zapadá i stále se lepšící hudební skupina BIG - MŽIK. A co se týká mysliveckého a loveckého troubení trubačského seskupení ZÁTRŽA, to se schlubilo svým vystoupením samo. Skandovaný potlesk při tónech jejich horn nepotřebuje komentáře.

ZÁTRŽA opět prokázala své kvality...

    Poděkujme tedy těm, kteří se přišli na myslivecký ples v Troubkách podívat, pobavit a svou přítomností vyjádřili podporu našeho snažení. Poděkovat je však potřeba i těm, kteří vytvářeli zázemí plesu, věřte, že jich nebylo málo, a že nemalé bylo i jejich úsilí, které směřovalo k jedinému cíli a tím byla spokojenost zúčastněných. Nezbývá než doufat, že se snaha podařila a už dnes se těšit na příští plesovou sezónu nebo  na podobné akce troubeckých členů Hubertova cechu, což bude květnová burza mysliveckých a rybářských potřeb a II. Myslivecké slavnosti v červenci.

    První fotografie z plesu najdete ZDE, ale v průběhu příštího týdne se ve fotogalerii tohoto webu objeví i přislíbené snímky Ing. Ruska a podle prvotního zpracování se bude na co koukat. Stačí jediné, sledovat tyto stránky.

     Luděk Judas