POHÁR PRO NEJLEPŠÍHO STŘELCE SDRUŽENÍ VYBOJOVAL ANTONÍN PELUHA

24.06.2013 05:18

    V neděli 23. června se sešli členové Mysliveckého sdružení Mezivodí Troubky na střelnici na Vlažné ze dvou důvodů. Ten první byl ten, aby byl určen nejlepší střelec spolku pro rok 2013 a ten druhý důvod byl neméně důležitý. Do blížícího se VI. ročníku prestižního klání v brokové střelbě Záříčí - Troubky, si muselo prvních deset střelců vybojovat místo v sestavě troubeckého týmu.

    Proběhlé disciplíny po dvaceti terčích lovecké kolo , americký trap a vysoká věž určily pro historiii  to, že na vavříny vítězství dosáhl a titulem nejlepší střelec sdružení pro rok 2013 se může chlubit ANTONÍN PELUHA s nástřelem 50 holubů. Vícemistrem pro tento rok se stal ČESTMÍR STAVINOHA, kterému vítězství uniklo o pověstný chlup. Sestřelil stejný počet terčů, ale rozhodla položka lovecké kolo, kde tento střelec ve srovnání s lídrem závodu trefil méně oranžových kotoučů. Neúspěch na americkém trapu odsoudil největšího favorita na šampiónské křeslo STANISLAVA SVOZILA až na bronzovou příčku. Na 47 zásahů a zpackaný americký trap určitě nebude teto elitní kanonýr vzpomínat v dobrém. 

 

ANTONÍN PELUHA Výsledková listina brokových střeleb o mistra sdružení a kvalifikace na VI. ročník střeleb Záříčí - Troubky
MISTR SDRUŽENÍ 2013

 

     Pro střelecké klání Záříčí - Troubky, plánované na 5. července, si kromě těchto tří vybojovali účast Dušan Šťastný, Smolkové Přemysl a Aleš, Stanislav Berčík, Michal Dostál - René (povolená posila), Radek Mrtvý a Jiří Skopal. Těsně za branami kvalifikace zůstali Luděk Judas, Josef Kaláb, František Gregovský, Josef Kratochvíl, Alois Dočkal a Ing. Michal Školoud.

     Pokud se podíváme na minulý V. ročník střeleb Troubky - Záříčí, který skončil poměrem 427:430 ve prospěch našeho soupeře a pokud budeme chtít vyrovnat bilanci vítězství na 3:3, budeme muset ještě najít rezervy, které by přenesly aktiva na naše misky vah. Deset nejlepších z dnešního klání sestřelilo pouze 392 holubů, což do role vysokého favorita staví tým ze Záříčí. Už dnes je však jasné, že svou kůži neprodáme lacino a o vítězství se budeme bít jako lvi.

 

     Luděk Judas