POSLEDNÍ SRPNOVÁ NEDĚLE JE U TROUBECKÝCH MYSLIVCŮ VYHRAZENA STŘELBÁM

05.08.2013 13:07

    Kdo se zajímá o sportovní střelbu a jeho zálibou je předvším střelba z brokových zbraní na asfaltové terče a a navíc jeho kroky v minulosti směřovaly přes Troubky, ten má jistě v kalendáři zakroužkovány dva termíny. První neděle v červnu je vyhrazena závodům tříčlenných družstev. Mimochodem letos se pyšní vítězstvím žeranovická trojice Jakub a Jiří Zapletalové spolu s Josefem Zavadilem.

     Ten druhý termím připadá na poslední neděli v srpnu. Letošní XVI. ročník střeleb jednotlivců O troubecký pohár si našel termín 25. srpna. Na střelnici troubeckých myslivců na Vlažné se sejde plejáda toho nejlepšího, co široký region Moravy nabízí. Lákadlem nejsou jen tradičně hodnotné ceny, připravené pořadateli, ale také hlavně prestiž konečného umístění. My si můžeme položit otázku. Odnese si letos vavříny popáté domácí Stanislav Svozil nebo jej v počtu vítězství dožene třikrát korunovaný Karel Mrhálek? Bude mít vítěz jiné jméno? Hledejme favorita i v troubeckém Antonínovi Peluhovi, místním majiteli restaurace, který letos stál na nejvyšším stupni ve střelbách pořadatelského sdružení a v tréninku je více než pilný a určitě má po metách nejvyšších velký hlad.

    "Dosáhnout na vítězství nebylo v žádném ročníku, kdy se mi podařilo vyhrát, nikdy jednoduché" podotýká ke svým triumfům Stanislav Svozil a dodává, "vítězství je vždycky velice příjemné, ale pro nás všechny, kteří se o pořádání střeleb a nejen střeleb staráme, je vždycky důležité, aby jsme naše akce prezentovali a realizovali na nejvyšší možné úrovni, aby návštěvníci, v tomto případě střelci a diváci, odcházeli spokojeni po všech stránkách a do Troubek se rádi vraceli. Doufáme, že si k nám cestu najde co největší počet startujících a návštěvníků nejen z Troubek, ale i ze širokého okolí."

    Prezentace probíhá od 8 hodin, začátek je plánovaný v neděli na 08:30 hodin. Den dopředu, v sobotu trénink začíná ve 14 hodin.

    Na závodech se střílí 20 terčů lovecké kolo, 20 terčů americký trap, 20 holubů vysoká věž, 10 terčů zajíc na průseku a po 10 ranách z malorážky bez opěry na terče divočáka a srnce.  Do celkového souštu se počítá sestřelený asfaltový terč za 5 bodů plus součet bodů z malorážky. Maximální možný nástřel 550 bodů. Ten, kdo na tuto metu ze startujících dosáhne, obdrží prémii Kč 20.000,-

    O tom, že se o návštěvníky postarají troubečtí myslivci a jejich přátelé i po stránce gastronomické, není pochyb.

 

Luděk Judas