VÍTĚZSTVÍ Z POSLEDNÍCH STŘELEB PUTUJE DO ZÁŘÍČÍ

08.10.2013 07:43

    I když kouzelník podzim vyčarovává tu nejkrásnější paletu barev, je to také čas, kdy je potřeba zakonzervovat venkovní zařízení a mezi tato patří i střelnice troubeckých myslivců na Vlažné. A jak to nejlépe provést? No přece pořádáním střeleb, které se familierně nazývají "květákovými".  Odvozený název spočívá v tom, že se nebojuje o hodnotné ceny, což bývá v Troubkách tradicí a zvykem, ale o jednotlivé druhy zeleniny nebo ovoce. Je to symbolická cena, ale ta nemění nic na tom, že se ve střeleckém poli objevuje řada střelců s vysokými ambicemi a v žádném případě si nechce nikdo "trhnout šráky".

    Vlídné počasí, sice se zataženou oblohou, ale bez deště, přivítalo 6. října na neoficiálním závodě na 25 účastníků. Střílelo se lovecké kolo, dvacet terčů na trapu a dvacet dvojstřelů, kdy na pokyn střelce nejprve vyletí holub z vysoké věže a současně s mírným zpožděním zajíc na průseku. Maximum sestřelených terčů tedy bylo šedesát.

     Nejlépe si ve startovním poli vedl a všem vypálil rybník, stále se lepšící se zářičský Tomáš Novotný s rovnou padesátkou sestřelených holubů. Domácí Čestmír Stavinoha a Antonín Peluha dosáhli shodného počtu 48 zásahů. Na druhé místo vyhouplo Stavinohu lepší lovecké kolo. O holuba méně si připsal a pomyslnou bramborovou medaili vlastní Vladimír Kratochvíl z Henčlova. Favorit dne, domácí kanonýr Stanislav Svozil "zapoměl" střílet vysokou věž a ta ho s 45-ti holuby odsoudila na pátou příčku. příjemný  překvapením se stal výsledek troubeckého Josefa Kalába, který předstihl řadu favorizovanějších borců a skončil na 15. místě.

     Je dobojováno! Troubecká střelnice se uložila k zimnímu spánku. Jako každý rok ve svém více než patnáctiletém životě zažila radost vítězů, zklamání poražených, ale také hodně příjemných chvil při setkání nejen mysliveckých přátel. Přejme jí, aby mohla dál  produkovat to, pro co je určená.

     Luděk Judas

     VIDEO ZE STŘELEB NAJDETE ZDE

    FOTOGRAFIE ZE STŘELEB NADJETE ZDE