VYDAŘENÉ MYSLIVECKÉ SLAVNOSTI

20.07.2013 08:28

     Kdo přišel neprohloupil. Tak by se dala konstatovat účast na Mysliveckých slavnostech, které pro širokou veřejnost připravili troubečtí členové Hubertova cechu se svými příznivci a pomocníky v pátek 19.7.2013 na Konírně. 

     O umění trubačů, kteří předváděli účastníkům své umění není třeba dlouho povídat. Odměnou jim byl, po každém odehrátém kousku, bouřilvý potlesk naslouchajících. Počasí slavnostem přálo, červencová žízeň byla uhašena hned v zárodku a po připravené myslivecké kuchyni se jen zaprášilo. Ono, kdo by zaváhal, když se v nabídce objevil divočák na smetaně, divočák se zelím, jelenní guláš a vůně grilovaného masa si linula ulicemi Troubek. 

     Ukázky vábení jelenů předvedli dva zkušení myslivci této disciplíny, a jelikož byl jeden z Česka a druhý ze Slovenska, tak jsme se mohli přesvědčit jak troubí jeleni u nás a jak u našich východních sousedů.

     O příjemné prostředí se starala živá hudba v podání trojice muzikantů s houslemi, harmonikou a basou. Nejeden návštěvník si s nimi zanotoval oblíbené lidové písničky. A to vše nabídli myslivci zúčastněným při vstupném dobrovolném, což je dnes ve střední Evropě jev neznámý.

     Děkujeme všem, kteří se na organizování akce podíleli, děkujeme všem návštěvníkům za to, že přišli se pobavit a tím nás i současně v naší snaze podpořit. Nezbývá než se těšit za rok na troubecké myslivecké slavnosti.

     Fotografie najdete zde.

 

     Luděk Judas