ZÁŘÍČÁCI PŘI PÁTÉM ROČNÍKU STŘELEB SESTŘELILI O TŘI HOLUBY VÍC A VYHRÁLI

07.07.2012 16:05

        Pátý ročník střeleb Troubky versus Záříčí, kde se utkává vždy po deseti členech obou sdružení s vyjímkami několika přátel, kteří už neodlučitělně k tomu či kterému spolku patří, tentokrát ukořistili hosté ze Zlínského kraje. V disciplínách lovecké kolo, americký trap a vysoká věž se jim podařilo dosáhnout většího počtu sestřelených terčů a vyhrát 430:427. Troubky tak po pátém ročníku prohrávají nejtěsnějším rozdílem 2:3 a určitě budou prahnout po odvetě a srovnání skóre.

        Celý závod se nesl ve znamení nelítostného boje a ani jeden z pokladníků do poslední chvíle nevěděl, který to bude, kdo bude muset šáhnout do šrajtofle a zaplatit bečku Plzeňského piva. Nakonec to byl tedy ten troubecký Čestmír Stavinoha.

 

Výsledková listina V. ročníku střeleb Troubky - Záříčí 7.7.2012

 

        I když je to týmová soutěž, rozhodují jednotlivci. Nejvíce holubů 52 se podařilo sestřelit troubeckému Čestmíru Stavinohovi a záříčskému Bohumilu Šimčíkovi. Jediná dvacítka, to znamená, že v celé disciplíně neudělá střelec jedinou chybu, se podařila na vysoké věži hoteliérovi Antonínu Peluhovi. Další střelci  podali své standartní výkony.

        Možno konstatovat, že se misky vah naklonily ve prospěch troubeckého soupeře ze dvou důvodů. Pouze tři trefení holubi  domácího "Reného" Michala Dostála na americkém trapu katapultovali jmenovaného do sportovního zpravodajství televize Nova "borec nakonec", samozřejmě s palcem dolů. Protipólem se stala nominace hostujícího Miloše Lejska staršího, který se čtyřiceti trefenými terči učitě více než dobře nahradil původdně nominovaného Eduarda Kočího (se vší úctou k Edošově střeleckému umění). Zlí jazykové tvrdí, že to byl geniálně promyšlený tah Záříčáků, čemuž však osoba znalá věci nemůže věřit.

        Malou náplastí pro troubecké myslivce je skutečnost, že sice prohrávají 2:3, ale na celkově setřelené holuby ve všech ročnících vedou těsně 2021:2019.

        Tyto střelecké závody nabírají letitou tradici. Je při nich neuvěřitlená pohoda, přátelská atmosféra a samozřejmě i zdravá soutěživost je cítit na každém kroku.

 

        Luděk Judas